Listopad 2007

Co jsou to Stardollary???

10. listopadu 2007 v 16:57 | Minion |  Praktické rady a návody
Stardollary jsou virtuální peníze, které dostáváte za Starpointy nebo si je kupujete. Za Stardollary si můžete na Stardoll koupit prakticky cokoliv.... Např.: oblečení pro panenku, vybavení do bytu, šperky, scenerie, samolepky...
Za Starpointy dostáváte většinou poměrně málo Stardollarů, proto někdo dává přednost tomu si Stardollary koupit. Stardollary se dají koupit přes PayPal, kreditní kartu nebo mobilní telefon. (Přes mobilní telefon stojí 20 Stardollarů 60Kč) Pokud si Stardollary koupíte, dostanete řadu výhod - začínáte tzv. Superstar. (O této možnosti budu informovat v dalších článcích.)
Já dávám přednost sbírání Starpointů. Jde to sice pomalu, ale aspoň nemusím nic platit.
Volba je na každém z vás. ;o)
POZOR! Stardollary už za Starpointy nedostanete! Nyní dostáváte každý den 1 Stardollar. Musíte se ovšem přihlásit. Pokud zapomenete, tak o 1 Stardollar přijdete.

Co jsou to Starpointy???

10. listopadu 2007 v 16:47 | Minion |  Praktické rady a návody
Starpointy jsou body za které dostáváte Stardollary. Starpointy získáváte za všechny aktivity na Stardoll. Např.: dělání scenerií, nakupování, psaní komentářů, upravování bytu atd....
Po určitém počtu Starpointů vždy dostanete Nějaké Stardollary + bonusy.
Před nedávnem se v bytech jednotlivých panenek uživatelů Stardoll objevily tzv. Starpoint stromečky. Tyto virtuální stromečky ukazují kolik asi má daný uživatel Starpointů - čím větší a bohatší stromeček, tím více bodů.
Tabulka bodů: (Kolik Stardollarů dostanete za určitý počet bodů)
Počet Starpointů:Počet Stardollarů, které dostanete:
10010
20010
35015
55015
80015
105020
1300
20
155020
1800?
?? =D
POZOR! Stardoll změnilo tuto funkci a za Starpointy už získáváte pouze bonusové věci.

Vysvětlení funkcí levého panelu

10. listopadu 2007 v 16:24 | Minion |  Praktické rady a návody
Nyní se můžete podívat, co znamenají jednotlivé ikonky a nápisy na levém panelu. =D

Jak změnit vzhled své panenky?

10. listopadu 2007 v 15:13 Praktické rady a návody
Po úspěšné registraci se již můžete plně vrhnout do hraní na Stardoll. Jistě vás bude zajímat, jak si můžete změnit vzhled své panenky. Proto jsem připravila podrobný návod. =D
1.) Přihlaste se na účet a klikněte na tlačítko Me Doll nebo na zrdcadlo v bytě vaší panenky.
2.) Otevře se vám okno, kde bude vaše panenka + různé ikonky podle kterých měníte její vzhled.
3.) V obchodech si můžete koupit různé doplňky, které se vám pak uloží do šperkovnice. Když šperkovnici otevřete ( klikněte na ni) objeví se koupené předměty a ty pak přetáhněte na svou doll. Při každé změně vzhledu nezapomeňte uložit!!! =D
Moje panenka potom vypadala takhle: =D

Registrace na Stardoll - podrobný návod

9. listopadu 2007 v 19:33 Registrace
Registrace na Stardoll je v angličtině, takže může být pro někoho problém. Proto sem dávám podrobný návod, jak na to. =D
1.) Do vyhledávače zadejte www.stardoll.com.
2.) Otevře se vám úvodní okno Stardoll. Úplně vlevo bude taková tyrkysová tabulka s názvem Join Now - kliknětě na ni. (viz obrázek níže)
3.) Po kliknutí se vám zobrazí registrační formulář. Ten musíte vyplnit. (obrázek níže)
Nickname = jméno vašeho účtu, First name = křestní jméno, Last name = příjmení, When were you born = datum narození, Girl/Boy = pohlaví - Dívka/Chlapec, Email - váš email, Repeat email = napište ještě jednou váš email, Enter a password = Heslo, Repeat the password = zadejte ještě jednou heslo.
Po vyplnění tabulky klikněte na OK.
4.) Objeví se vám tabulka, kde bude napsaný váš email - zkontrolujte zda jste ho napsali správně. Úplně vpravo nahoře budete mít napsaná slova Kid Safe a pod nimi bude malý čtvereček - čtvereček nesmí být zaškrtnut. (obrázek níže)
Pak už jenom klikněte na Done, let's play!
5.) Kliknutím na Done, let's play! jste ukončili registraci. Mělo byse vám otevřít okno s vaší panenkou a bytem. (na obrázku níže)
6.) Svoji panenku si můžete vylepšit - klikněte na tlačítko MeDoll nebo na zrcadlo v bytě a změňte si image.... (Další podrobnosti plánuji napsat v dalších článcích.)
7.) A ještě něco. Nezapomeňte se mrknout na váš email, který jste zadali při registraci. Měla by vám přijít zpráva od Stardoll v angličtině. (Pokud vám nepřišel, tak se podívejte, zda není mezi spamy.)
V emailu klikněte na PRVNÍ odkaz - budete přesměrováni na Stardoll. Váš email bude ověřen. Po chvilce se zobrazí vaše panenka a na účtu budete mít 25 Stardollarů. (Virtuální peníze, za které se nakupuje na Stardoll.) Pokud email nenavštívíte nedostanete Stardollary a váš účet nebude plně aktivován.
Pokud budete mít nějaký dotaz napište mi do komentářů nebo do Zprávy autorovi. =D

Co je to tedy Stardoll?

8. listopadu 2007 v 11:09 | Minion |  Stardoll
Stardoll je úžasná online hra zaměřená hlavně na módu a přátelství. Navštěvují ji nejčastěji dívky i chlapci ve věku od 7 do 17 let, ovšem je tam i mnoho starších.
Hra spočívá v tom, že po registraci dostanete svou doll (panenku) i s bytem a potom se o ni ,,staráte". =) Například jí kupujete oblečení, líčíte ji, kupujete jí nábytek a různé doplňky do bytu atd. Stardoll má také svůj módní časopis, ve kterém máte zveřejněny různé soutěžě, které na Stardoll jsou + jejich výherce, horoskopy, novinky na Stardoll atd. Nejprestižnější soutěž má název Covergirl. - Pokud vyhrajete, bude vaše panenka na hlavní straně časopisu a k tomu obdržíte výhru 25 Stardollarů. A že nevíte, co jsou to Stardollary??? To jsou virtuální peníze za které si kupujete různé věci ve Stardoll obchůdcích. :)
Registrace je zdarma. Jestliže máte zájem registrujte se zde.
Více informací o Stardoll se dozvíte v dalších plánovaných článcích. ;o)

Proč jsem založila tenhle blog?

8. listopadu 2007 v 10:51 | Minion |  Úvod
Proč jsem tedy založila tenhle blog???
Před nedávnem mě napadlo, že bych si mohla založit blog o Stardoll. Stardoll je moje nejoblíbenější stránka na internetu. Jelikož je ale v angličtině, bývá často oříšek (hlavně pro začátečníky) pochopit o co vlastně jde. Proto jsem se rozhodla psát na tomto blogu v češtině všechny novinky, soutěže a samozřejmě návody a vysvětlivky ke Stardoll. =D